The best bookmaker bet365.artbetting.co.uk

The Best bookmaker bet365

Premuim Templates by www.bigtheme.net

SPONSORZY

Echo dnia

Echo dnia

Liturgiczny.pl

Echo dnia

Echo dnia

Echo dnia

Echo dnia

Echo dnia

Echo dnia

Dewocjonalia i akcesoria liturgiczne

MasterFoto

O Projekcie

NAZWA

„Jezus robi różnicę” II Uwielbienie na kieleckim Rynku.

MIEJSCE

Kielecki Rynek


CELE PROJEKTU:

Wywyższenie i uwielbienie Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie

Głoszenie kerygmatu, czyli głównych prawd chrześcijańskiej wiary,tak aby każdy uczestnik mógł przeżyć osobiste spotkanie z Jezusem.
Ukazanie wiary w Boga jako rzeczywistości ciekawej i nowoczesnej

Zacieśnianie współpracy między ruchami i wspólnotami działającymi w naszej diecezji.

Cele te chcemy realizować zgodnie z wezwaniem Jana Pawła II w duchu Nowej Ewangelizacji, tj. nowej w zapale, metodzie i środkach wyrazu.

PLAN UWIELBIENIA

Uwielbienie rozpocznie się na Rynku na dużej scenie. Będziemy modlić się tańcem, grą, śpiewem, świadectwami i pantomimami.

Na telebimie wyświetlimy krótkie filmy w których kieleckie wspólnoty opowiedzą o tym jak działa w nich Jezus.

Na obrzeżach placu ustawione zostaną konfesjonały, gdzie chętni będą mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania z Bogiem.

Centralnym punktem uwielbienia będzie uroczyste przeniesienie Najświętszego Sakramentu na Rynek. Pragniemy by poprowadził go dźwięk bębnów, teatr ognia i tańce uwielbienia.

Po przeniesieniu na Rynek Najświętszy Sakrament zostanie wywyższony za pomocą specjalnie przygotowanej konstrukcji i uwielbiony modlitwą przy świetle lampionów.


 HISTORIA PROJEKTU

Pomysłodawcom i organizatorem uwielbienie na kieleckim rynku jest Wspólnota Ewangelizacyjna Zarażę Cię Bogiem. Myśl by nieść Jezusa całemu światu, a nie zamykać go w murach świątyni kiełkowała w nas od kilku lat i znalazła swój najpełniejszy wyraz w I Uwielbieniu na kieleckim Rynku „Do pełna, proszę” zorganizowanym 6 czerwca 2013r. W łączności z  Duszpasterstwem Ogólnym Diecezji Kieleckiej i przy aktywnej współpracy wspólnot kieleckich i nieocenionej pomocy władz Kielc przygotowaliśmy zupełnie niezwykłe wydarzenie –  uwielbienie i wywyższenia Jezusa Chrystusa obecnego w najświętszym sakramencie i zaprosiliśmy wszystkich kielczan by za darmo czerpali ze źródła Bożej miłości, do pełna.

1

2 4 5

Ubiegłoroczna inicjatywa została ciepło przyjęta przez mieszkańców Kielc którzy w ilości kilku tysięcy zgromadzili się na kieleckim Rynku. Radość na twarzach oraz szczególna cisza  podczas wywyższenia Jezusa były dla nas potwierdzeniem, że uwielbienie na Rynku jest pomysłem Duch Świętego i musi mieć swą kontynuację


UCZESTNICY:

- członkowie ruchów i wspólnot naszej diecezji,
- osoby wierzące zaproszone podczas mszy świętych we wszystkich
kościołach miast i poprzez środki masowego przekazu,
- młodzi ludzie włączający się w projekt przy udziale mediów
społecznościowych,
- mieszkańcy Kielc spędzający wieczór na Rynku