The best bookmaker bet365.artbetting.co.uk

The Best bookmaker bet365

Premuim Templates by www.bigtheme.net

SPONSORZY

Echo dnia

Echo dnia

Liturgiczny.pl

Echo dnia

Echo dnia

Echo dnia

Echo dnia

Echo dnia

Echo dnia

Dewocjonalia i akcesoria liturgiczne

MasterFoto

Spotkanie A.D. 2014

Uwielbienie Jezusa na Rynku

W Kielcach po raz drugi odbyło się spotkanie pod nazwą „Jezus robi różnicę”. To była kolejna okazja, aby miło spędzić czas we wspólnocie chrześcijańskiej.

Spotkanie na rynku rozpoczęło się koncertem zespołu „Bardzo Nam Miłosz” z Jędrzejowa, który wszystkich zgromadzonych wprowadził w dobry nastrój. Wystąpiła także młodzież zrzeszona w Duszpasterstwie Akademickim WESOŁA54. Jednak głównym punktem wydarzenia było specjalne wystawienie Najświętszego Sakramentu. Oprócz tego, na obrzeżach rynku ustawiono konfesjonały, gdzie wierni mogli przystąpić do spowiedzi. Jednym z celów wydarzenia jest ukazanie wiary w Boga jako rzeczywistości ciekawej i nowoczesnej.

Na zakończenie ks. biskup Kazimierz Ryczan pobłogosławił zgromadzonych Najświętszym Sakramentem.

Organizatorami wydarzenia są między innymi wspólnota ewangelizacyjna Zarażę Cię Bogiem, Duszpasterstwo Akademickie FRANCESCO, Ruch Światło-Życie Diecezji Kieleckiej oraz DA WESOŁA54. Spotkanie patronatem honorowym objął biskup diecezji kieleckiej Kazimierz Ryczan.

Źródło Radio eM Kielce

jezusrobiroznice

« 1 z 2 »

« 1 z 3 »


Jezus został uwielbiony na kieleckim Rynku

Już po raz drugi w Kielcach w poniedziałek, 23 czerwca 2014 r. odbyło się uwielbienie Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie na kieleckim Rynku koło Urzędu Miasta. Zebranych pobłogosławił Biskup Kielecki Kazimierz Ryczan. Spotkanie pod hasłem „JEZUS ROBI RÓŻNICĘ” rozpoczęło się o godz. 20.00. 

Podczas tego uwielbienia każdy mógł doświadczyć modlitwy śpiewem, który specjalnie został przygotowany przez Zespół „Bardzo Nam Miłosz” z Jędrzejowa oraz gości z innych wspólnot miasta Kielce.

W odkryciu Bożej obecności w świecie pomogły pantomimy, a przede wszystkim Słowo Boże, którego również nie mogło zabraknąć, a na którym budujemy swoje życie duchowe i codzienne.

Organizatorem tego niecodziennego wydarzenia był ks. Marcin Boryń – wikariusz z parafii św. Wojciecha w Kielcach.

Źródło Diecezja Kielecka

« 1 z 3 »


Spotkanie modlitewne na kieleckim Rynku

Na kieleckim Rynku odbyło się spotkanie modlitewne “Jezus robi różnicę”. Była to forma koncertu o charakterze modlitewnym podczas, którego osoby zaangażowane w różne grupy duszpasterskie z Kielc i Jędrzejowa przez śpiew i inscenizacje teatralne będą zachęcać do adoracji Najświętszego Sakramentu.

Jak powiedział organizator przedsięwzięcia ksiądz Marcin Boryń, z parafii świętego Wojciecha, była to także okazja, aby pokazać, że jesteśmy chrześcijanami i ludźmi wierzącymi, a miejscem do okazywania wiary nie są tylko mury kościoła.

Źródło Radio Kielce

« 1 z 2 »


Spotkanie i spowiedź na Rynku. ‘Jezus robi różnicę

Kilkaset osób zebrało się w poniedziałek wieczorem na kieleckim rynku, by wziął udział w spotkaniu modlitewnym “Jezus robi różnicę”.
Było to coś w rodzaju koncertu o charakterze modlitewnym i inscenizacji teatralnej.Osoby związane z grupami duszpasterskimi z Kielc i Jędrzejowa zachęcały do adoracji Najświętszego Sakramentu. Na scenie wystąpiło około 150 osób. Chętni mogli się również wyspowiadać. Pomysłodawcą i organizatorem spotkania na kieleckim rynku była Wspólnota Ewangelizacyjna Zarażę Cię Bogiem. Jak mówili organizatorzy, była to także okazja, aby pokazać, że miejscem do okazywania wiary nie są tylko mury kościoła.

Źródło Gazeta.pl


„Jezus robi różnicę” – tłumy wiernych na miejskim mityngu uwielbieniowym

Co najmniej 2 tys. kielczan adorowało Jezusa w Najświętszym Sakramencie w centrum Kielc w poniedziałek 23 czerwca podczas mityngu uwielbieniowego „Jezus robi różnicę”. Poprzez adorację, pantomimę, teatr uliczny, śpiew i modlitwę młodzież i grupy ewangelizacyjne celebrowały oktawę Bożego Ciała.

Wydarzenie poprowadzili ewangelizatorzy ze wspólnot „W pieczy Najwyższego” i „Zarażę Cię Bogiem” pod kierunkiem ks. Marcina Borynia. Z mieszkańcami miasta na rynku modlili się m.in. bp Kazimierz Ryczan, przewodniczący Rady miasta Tomasz Bogucki i senator Krzysztof Słoń.

W centrum wydarzenia znalazł się Najświętszy Sakrament, który przeniesiony w asyście prowadzonej przez biskupa kieleckiego z kościoła św. Wojciecha i grupę tańczących dziewcząt, znajdował się w oryginalnym płóciennym zawoju i został wyniesiony kilkanaście metrów w górę ponad zebranych na rynku.

W ramach adoracji młodzież ze wspólnot ewangelizacyjnych odgrywała scenki teatralne. Śpiew prowadził zespół „Bardzo Nam Miłosz” z Jędrzejowa, prowadzono też modlitwę w ciszy i rozważania Pisma Świętego, m.in. postawy biblijnego Zachariasza. Spotkanie zakończyło się błogosławieństwem bp. Ryczana.

Organizatorami wydarzenia były wspólnoty ewangelizacyjne z Kielc oraz Miasto Kielce.

Źródło Tygodnik Katolicki Niedziela


Uwielbienie na Rynku – “Jezus robi różnicę”

W poniedziałkowy wieczór na kieleckim Rynku już po raz drugi odbył się koncert oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Na miting uwielbieniowy “Jezus robi różnicę” zaprosiły wspólnoty ewangelizacyjne z Kielc i okolic.

Od godziny 20 na Rynku rozpoczął się koncert zespołu „Bardzo Nam Miłosz” z Jędrzejowa przeplatany pantomimami ukazującymi rolę Boga w codziennym życiu człowieka. A kim ja jestem dla ciebie - padło nie raz z ust młodego aktora refleksyjne pytanie skierowane do młodych osób zgromadzonych przy scenie.

Setki członków wspólnot ewangelizacyjnych poprzez śpiew i modlitwę chciały uczcić oktawę Bożego Ciała. Kulminacyjnym punktem wydarzenia było uwielbienie Najświętszego Sakramentu, który przy blasku pochodni i dźwiękach bębnów przywędrował na Rynek z kościoła św. Wojciecha. Na zakończenie błogosławieństwa zebranym udzielił biskup kielecki Kazimierz Ryczan, który uczestniczył w wydarzeniu. Organizatorem tego niecodziennego zgromadzenia był ks. Marcin Boryń – wikariusz z parafii św. Wojciecha w Kielcach.

Źródło Nasze Kielce

« 1 z 5 »


Koncert “Jezus robi różnicę” w Kielcach

Kilkuset kielczan tańczyło, śpiewało i klaskało w niezwykłym koncercie uwielbieniowym “Jezus robi różnicę”, który odbył się w poniedziałek na Rynku w Kielcach.

Na scenie Michał Ćwierz i ksiądz Grzegorz Stachura przekonywali, że każdy z nas może być Zacheuszem – zwierzchnikiem celników, który wiedziony ciekawością wszedł na sykomorę, żeby zobaczyć Jezusa. 

- To spotkanie odmieniło całe życie Zacheusza, to spotkanie może odmienić twoje życie – mówili. Odmiany można było doświadczyć na przykład w namiocie spowiedzi, w którym przy polowych konfesjonałach dyżurowali kapłani. 

– Cały czas ktoś podchodzi, mamy co robić – powiedział nam ksiądz Paweł Rej.

Muzycznie uwielbienie oprawił zespół Bardzo nam Miłosz z Jędrzejowa wspomagany w scenkach rodzajowych z życia wziętych wykonaniu wspólnot Zarażę cię Bogiem z parafii Świętego Wojciecha w Kielcach, Duszpasterstwa Akademickiego Wesoła 54, Oazy, Kościoła Domowego, Da Francesco z parafii Świętego Franciszka z Asyżu w Kielcach, W Pieczy Najwyższego, młodzieży z parafii Świętego Ducha w Kielcach. Opowiadali o rodzinnych konfliktach, utracie nadziei, egoizmie, samotności, modlitwie, w której zamawiamy sobie różne towary w supermarkecie “Pan Bóg”. 

– Bardzo ciekawy koncert, dowiedziałam się o nim w mojej parafii i wcale nie żałuję, że przyjechałam. Zostanę do końca – powiedziała nam pani Elżbieta z Mójczy.

Około godziny 21.45 nastąpił kulminacyjny moment i na specjalnym podwyższeniu pojawiła się monstrancja z Najświętszym Sakramentem.

To było drugie uwielbienie Najświętszego Sakramentu na Rynku w Kielcach zorganizowane z inicjatywy parafii Świętego Wojciecha i wspólnot diecezji kieleckiej. 

– Wychodzimy z Jezusem Eucharystycznym do każdego miejsca – powiedział nam ksiądz Marcin Boryń z parafii Świętego Wojciecha. Podobne spotkania odbywają się od kilkunastu lat w Rzeszowie i Lublinie w oktawie Bożego Ciała.

Źródło Echo Dnia

« 1 z 4 »


« 1 z 2 »

« 1 z 2 »

« 1 z 4 »